https://www.high-endrolex.com/14 Služby | Služby | Cyklostezka Bečva – Stezka pro cyklisty, in-line bruslaře, turisty i běžkaře

Služby

Popis

Cyklobusy

Veškeré informace o cyklobusech, které na Moravě provozuje společnost Arriva, najdete na webových stránkách společnost zde. ( https://www.arriva.cz/cs/kde-jezdime/rekreacni-linky)

Informace o cyklobusech, které provozují města a obce, zjistíte na příslušných informačních centrech. Jejich přehled najdete na našich stránkách v záložce Služby.

Přeprava kol Českými drahami

Vlaky Českých drah se dostanete s kolem prakticky všude. Buď mají vlaky speciální vagon nebo mají ve vagonech pro přepravu kol vyhrazené místo (většinou první a poslední vagon). Kolo se přepravuje jako spoluzavazadlo a musíte si pro kolo koupit jízdenku. Podrobnosti o podmínkách přepravy kol najdete zde. (https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/psi-kola-a-jina-zavazadla/-26463/)

Půjčovny kol Českých drah

České dráhy provozují také půjčovnu kol, které na vybraných trasách můžete přepravovat zdarma a můžete také využít bezplatných služeb úschoven kol. Kolo většinou nemusíte vracet tam, kde jste si ho půjčili.

Na trase naší stezky najdete půjčovny v těchto železničních stanicích: Šumperk, Zábřeh na Moravě, Olomouc, Kroměříž, Otrokovice, Staré Město u Uherského Hradiště, Veselí nad Moravou, Hodonín, Břeclav. Podrobnosti o půjčovnách kol ČD najdete zde. (https://www.cd.cz/dalsi-sluzby/pujcovny-kol-cd-bike/default.htm)
 

Cyklobod 

Nálepka cyklobod deklaruje, že její majitel je připraven na návštěvu cyklistů a dokáže jim i pomoci v nouzi. Podle počtu hvězdiček cyklista pozná, jakou službu může očekávat.  

Označení může získat restaurace, ubytování, turistická atrakce – kdekoliv na trase nebo ve velmi blízkém dosahu  naší cyklostezky.

1 hvězdička * – stojan na kola 

2 hvězdičky ** – ke dvoubodovému stojanu je cyklistům k dispozici i nářadí na základní opravy kol a možnost nabíjení elektrokol (pumpička s nástavci na všechny typy ventilků, sada klíčů, imbusové klíče, sada šroubováků, náhradní ventilky a baterky do světel a blikaček k zakoupení, funkční lepení, olejnička, hadr, elektro přípojka na 240 V pro nabíjení elektrokol)

3 hvězdičky *** – k tříbodovému stojanu a nářadí je k dispozici i uzamykatelná úschovna kol se stojanem na kola.

V případě zájmu o získání označení jako místa vstřícného k cyklistům pomocí „cyklobodu“ nás kontaktujte.

© 2024 Cyklostezka Bečva, z.s. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je dovoleno pouze se svolením spolku Moravské stezky a s uvedením zdroje. | ondrejfirla.eu